Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/opstinab/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Opština Bileća

„Dani bilećkih proizvoda i stvaralaštva“

Skupština opštine Bileća je donijela odluku da organizuje manifestaciju „Dani bilećkih proizvoda i stvaralaštva“, u dane 21 i 22.06.2014.godine, a to su ujedno dani kada Bileću tradicionalno posjećuju po nekoliko stotina pitomaca iz svih krajeva bivše Jugoslavije, nekadašnja škola rezervnih oficira pješadije (ŠROP).

Manifestacija će se održati u Univerzalnoj sportskoj dvorani u Bileći. Očekujemo da će to biti jedan od najvećih skupova takve vrste u Republici Srpskoj, sa vizijom organizatora da ta manifestacija postane tradicionalna i prepoznatljiva u čitavom regionu.

TROJIČINDANSKI SABOR KOD MANASTIRA DOBRIĆEVO

Opština Bileća u saradnji sa SPKD „Prosvjeta” iz Bileće, uz blagoslov njegovog preosveštenstva EZHiP gospodina Grigorija organizuje Trojčindanski sabor kod manastira Dobrićevo u subotu, 07.06.2014. i nedjelju, 08.06.2014. godine.

U čast sabora i njegovanja tradicije ovoga kraja, održaće se takmičenje u pjevanju muške i ženske izvorne narodne pjesme, sviranje na narodnim instrumentima iz Hercegovine i bacanje kamena s ramena. Učestvuju narodni guslari i kulturno- umjetnička društva.

Dobro došli na narodno saborovanje tradicije i duhovnosti Srpske! Sabor će trajati dva dana, a planirani program je sljedeći: SUBOTA, 7. JUN 18.00 – Večernjaslužba 20.30 – Otvaranje sabora – Blagoslovna besjeda njegovog preosveštenstva episkopa zahumsko-hercegovačkog i primorskog Grigorija; Pozdravna riječ načelnika Opštine Bileća Miljana Aleksića; Kulturno umjetnički program NEDELjA, 8. JUN 8.30 – Liturgija 11.00 – Kulturno umjetnički program–Takmičenje u pjevanju muške i ženske izvorne narodne pjesme i sviranju na narodnim instrumentima iz Hercegovine;

Na vantakmičarskom dijelu učestvuju narodni guslari i kulturno-umjetnička društva; Takmičenje u bacanju kamena s ramena i proglašenje pobjednika

Opština Bileća pomaže ugroženima od poplava

Saosjećajući svu težinu i ozbiljnost situacije , izazvane polavama, na ugroženim područjima RS, opština Bileća je spremna da u okviru svojih mogućnosti pomogne stanovništvu ugroženih područja. Donirano ja kako u materijalno- tehničkim sredstvima tako i u hrani.

Obezbjeđena je cisterna FAP 8 m3 , cisterna RENO 16 m3 , motorna pumpa za ispumpavanje vode TOMOS – 2 komada .Navedena vozila – cisterne mogu se koristiti za dostavu vode i spiranje ulica, a uz cisterne su angažovana dva vozača i dva pomoćnika.

Takođe je obezbijeđena i hrana , za koju je opština izdvojila sumu novca od 10.000 KM. Oko 120 studenata Prirodno –matematičkog fakulteta iz Banjaluke koji su se vraćali sa ekskurzije bilo je smješteno u Bilećku kasarnu, jer zbog poplavljenih područja nisu bili u mogućnosti da dođu do svojih kuća.

Opština Bileća i Načelnik Aleksić ponudili su svu potrebnu pomoć- hranu i vodu za piće studentima. Akcija prikupljanja vode, hrane, ćebadi, higijenskih potrepština koju je pokrenuo Opštinski odbor Crvenog krsta Bileće kako bi se pomoglo najugroženijem stanovništvu iz poplavljenih područja naišla je na veoma dobar odziv stanovnika naše opštine. Akcija prikupljanja pomoći počela je takođe i u Crkvenoj opštini Bileća.

Na sastanku Sindikalne organizacije Opštinske uprave Bileća dogovoreno je da se svi zaposleni radnici odriču jedne dnevnice u svrhu finansijske pomoći poplavljenim područjima. Načelnik Aleksić poziva sve građana da u skladu sa mogućnostima, u novcu ili na drugi način pomognu stanovnicima sjevernog dijela Republike Srpske.